Gündem

 

12 Temmuz Şehitleri Ölümsüzdür!

 
12 Temmuz Şehitleri Ölümsüzdür!- Haklıyız Kazanacağız!
 

10 Temmuz 2021

 

“Onlar birlikte savaştığımız, acılara göğüs gerdiğimiz, sevinçleri paylaştığımız, aynı inançlar üzerine ant içtiğimiz yoldaşlarımızdı. Bizim için, halk için, bağımsız bir ülke için, özgür ve sömürüsüz bir dünya için dövüştüler.”

 

Hiçbir mücadele bedel ödenmeden ne gelişebilir ne de ilerler. Mücadele her daim karşılaştığı engelleri ya yıkarak yeni yollar bulur kendine ya da engellerin yarattığı zorluklar nedeniyle geçici duraklamalar yaşar.

 

Mücadele tarihimizde önemli bir bedel ve azımsanmayacak büyüklükte kayıplara yol açan 12 Temmuz katliamı, Devrimci Hareketimizin önemli bir birikiminin kaybına ve mücadelede duraklamaya yol açmıştır.

 

12 Temmuz katliamının nedenleri ve sonuçlarıyla sağlıklı bir değerlendirme yapılmasını engelleyen tasfiyecilik, Devrimci Hareket’in içinde bulunduğu duraklamayı, kendi tasfiyeci anlayışını daha da yaygınlaştırmada kullanmış, Devrimci Hareket’i aynı kısır döngüye hapsederek sürekli kayıplara neden olmuştur.

 

Ancak 12 Temmuz katliamıyla kaybettiğimiz yoldaşlarımız, önder kadrolarımız; yaşamları, mücadeleleri ve gelecek özlemleriyle olduğu gibi 12 Temmuz günü yaşadıkları kuşatmadaki onurlu tavır ve direnişleriyle de Devrimci Hareket insanlarına ışık tutmuşlardır.

 

12 Temmuz’da yitirdiğimiz yoldaşlarımızın bıraktığı değerler, düşman karşısında da tasfiyecilik karşısında da savunulmuş ve yaşatılmıştır.

 

12 Temmuz mücadeledir, mücadeleyi yükselteceğiz! 

 
 

12 Temmuz Şehitleri Yolumuzu Aydınlatıyor!

 

Mahir, Hüseyin, Ulaş Kurtuluşa Kadar Savaş!

 

Niyazi, Bedri, Sinan Savaşa Devam!