Açıklamalarımız
 

Özgür Basına ve HDP’ye Yönelik Saldırılara Son!

 
Özgür Basına ve HDP’ye Yönelik Saldırılara Son! - Devrimci Çözüm Dergisi
 

07 Kasım 2016

 

OHAL adı altında emekçi halklarımıza dönük işletilen darbe süreci açık faşizmin tüm uygulamalarının hayata geçirilmesi ile devam etmektedir.

 

Özgür basına yönelik saldırılarla birçok gazete, radyo ve televizyonun kapatılmasının ardından HDP’li belediye eş başkanları ve milletvekillerinin tutuklanmasıyla devam ettirilen faşist saldırıları ve sindirme operasyonlarını kınıyor, tüm halklarımızı duyarlı olmaya çağırıyoruz.

 
 

DEVRİMCİ ÇÖZÜM DERGİSİ

 
 

Emperyalizm ve Oligarşi Katliamlarına İŞİD Eliyle Antep’te Devam Ediyor!

 
Özgür Gündem Susturulamaz! - Devrimci Çözüm Dergisi

22 Ağustos 2016

 

Emperyalizm ve onun yerli işbirlikçisi oligarşi yaratıp - besledikleri İŞİD ve benzeri barbar çeteler eliyle emekçi halklarımızı katletmeye devam etmektedir.

 

Diyarbakır, Suruç, Ankara ve İstanbul’da yaşanan bombalı saldırı ve katliamlara bir yenisi Gaziantep’te eklenmiştir.

 

20 Ağustos gecesi Antep’te Kürt bir aileye ait kına gecesinde yaşanan canlı bomba saldırısı çoğunluğu çocuk 54 kişinin yaşamını yitirmesine, onlarcasının yaralanmasına neden olmuş halklarımıza dönük yeni bir katliam olarak tarihe geçmiştir.

 

Tarihe geçecek diğer bir gerçek ise; varlığını sömürü, baskı ve katliamlarla sürdürmeye çalışan bu katliamcı düzenin ve onun sahipleri emperyalizm ve oligarşinin sonunun bugün kanını döktüğü emekçi halkların örgütlü mücadelesiyle geleceği gerçeğidir.

 

Antep’te emperyalizm ve oligarşinin İŞİD eliyle yaptığı katliam başta olmak üzere, yaşanan katliamlara son vermek ve hesap sormak için, insanın insanca ve özgürce yaşadığı bir ülke ve dünya yaratmak için örgütlenelim, mücadele edelim.

 

YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ!

 

KATLİAMLARIN HESABINI SORACAĞIZ!

 

DEVRİMCİ ÇÖZÜM DERGİSİ

 

 

Özgür Basın Susturulamaz!

 
Özgür Gündem Susturulamaz! - Devrimci Çözüm Dergisi

17 Ağustos 2016

 

15 Temmuz askeri darbesi ve OHAL ilanıyla devam eden sivil darbe, emekçi halklara dönük baskı ve saldırılarına hız kesmeden devam ederken, bu defa hedefe özgür basının alındığı görülmüştür.

 

OHAL uygulamaları kapsamında hedef alınan Özgür Gündem gazetesi, 16 Ağustos tarihinde İstanbul 8. Sulh Ceza Mahkemesi’nin verdiği geçici süreli kapatma “cezası” uyarınca Taksim merkez binası polis tarafından basılmış, gazete çalışanları ve misafirleri dahil 24 kişi darp edilerek gözaltına alınmış ve bina mühürlenmiştir.

 

Tarihi baskı ve katliamlar tarihi olan T.C. devleti, dün olduğu gibi bugün de emekçi halkları ve onun sesi özgür basını ne mahkeme kararları ve polis baskınlarıyla ne de asker/sivil darbeleriyle teslim alamayacaktır!

 

Her türlü baskına, baskıya ve darbeye karşı Özgür Gündem Gazetesi'nin yanında olduğumuzu bir kez daha belirtirken, tüm kamuoyunu duyarlı olmaya çağırıyoruz!

 

ÖZGÜR GÜNDEM GAZETESİ YALNIZ DEĞİLDİR!

 

ÖZGÜR BASIN SUSTURULAMAZ!

 

YAŞASIN DEVRİMCİ DAYANIŞMA!

 

DEVRİMCİ ÇÖZÜM DERGİSİ

 

 

Emperyalizmin ve İşbirlikçilerinin Katliamları Karşısında Kobane Halkı Yalnız Değildir!

 

7 Ekim 2014

 

İçinde bulunduğu derin bunalımı atlatmak için saldırılarını yoğunlaştıran emperyalizm, Ortadoğu’yu yeniden şekillendirme sürecinde kendisinin ve işbirlikçilerinin eliyle yarattığı gerici-barbar İŞID çeteleriyle Ezidi ve Kürt halklarımıza karşı katliamlar yapmaktadır.

 

Şengal'deki katliam saldırılarından sonra Kobane'de 23 gündür devam eden IŞİD çetelerinin katliamlarına ve emperyalizmin tüm barbarlığına karşı tüm halklarımızı dayanışmaya çağırıyoruz.

 

KÜRT HALKI YALNIZ DEĞİLDİR!

 

YAŞASIN HALKLARININ KARDEŞLİĞİ!

 

YAŞASIN DEVRİMCİ DAYANIŞMA!

 

 

Soma Kaza Değil Katliamdır!

 

14 Mayıs 2014

 

13 Mayıs 2014 ülkemiz tarihinde kara bir gün oldu. Soma Kömür İşletmeleri’ndeki patlama sonucu yüzlerce maden işçisi yaşamını kaybetti, yüzlercesi yaralandı.

 

Özelleştirme ve taşeronlaştırma politikaları sonucunda birçok işkolunda olduğu gibi maden işletmeleri de özel sektöre devredilmiştir. “Ucuz maliyet fazla üretim” mantığı ile iş ve işyeri güvenliği-denetimi tamamen göz ardı edilmiş, daha fazla kar için işçinin yaşamı hiçe sayılmıştır.

 

“Kaza” olarak adlandırılan bu katliam özünde oligarşinin ve sistemin daha fazla kar elde etmesi için işlenmiş bir cinayettir. Bu sömürü düzeni sürdükçe kaza süsü verilmiş cinayet ve katliamlar yaşanmaya devam edecektir.

 

Oligarşi ve iktidardaki temsilcisi AKP hükümeti bu katliam karşısında insanlık dışı bir tavır sergileyerek, dalga geçer gibi “Kazanın bu işin fıtratında olduğunu” belirtip, yaşananlardaki sorumluluğunu gizlemeye çalışmaktadır.

 

Bu katliamın sorumluları başta siyasi iktidar olmak üzere, Soma Holding ve onlarla aynı masada yer alan sendika ağalarıdır!

 

Sorumlulardan hesap sorulmadıkça bugün Soma’da işlenen cinayetlerin aynısı yarın başka maden ocaklarında da yaşanacaktır!

 

Soma Kömür İşletmeleri’nde yaşanan katliamı yaratan sistemden ve oligarşiden hesap sormak için örgütlenmeye ve mücadeleye çağırıyoruz!

 

KAHROLSUN İŞÇİ KATİLLERİ!

 

KATLİAMLARIN HESABINI SORACAĞIZ!

 

HAKLIYIZ KAZANACAĞIZ!

 

 

Devrimci-Demokrat Kamuoyuna!

 

15 Nisan 2014

 

15 Nisan 2014 tarihinde DİSK Genel Merkezi’nde yapılan 1 Mayıs 2014 Hazırlık Toplantı çıkışında kendilerine “Halk Cephesi” diyen çeteci güruh, Devrimci Çözüm çalışanı arkadaşımıza saldırarak karşı-devrimci tavrını bir kez daha göstermiştir.

 

8–10 kişilik çeteci güruhun arkadaşımıza linç saldırısı, toplantıya katılan kimi kurum temsilcileri ve çevredeki halktan insanların müdahalesiyle bertaraf edilmiştir.

 

Yaşanılan bu ve benzer saldırılar bizim devrimci mücadelemizin önünde engel olamayacağı gibi, 1 Mayıs işçi ve emekçilerin birlik, dayanışma ve mücadele gününe katılmamızı da engelleyemeyecektir.

 

Yapılan bu saldırıyı nefretle kınıyor, tüm devrimci kurum ve kuruluşları duyarlı olmaya çağırıyoruz.

 

DEVRİMCİ ÇÖZÜM DERGİSİ

 
 

Devrimci-Demokrat Kamuoyuna!

 

21 Nisan 2012

 

21 Nisan 2012 tarihinde Makine Mühendisleri Odası’nda 1 Mayıs Hazırlık Toplantısı’na katılmak için giden Devrimci Çözüm çalışanı arkadaşımız, bina girişinde kendilerini “Halk Cephesi” diye tanımlayan çeteci güruh tarafından toplantıya katılması engellenmek amaçlı saldırıya uğramıştır. Tüm engellemelere rağmen arkadaşımız toplantıya katılarak işçi sınıfının birlik, dayanışma ve mücadele gününe ilişkin tavrımızı ifade etmiştir.

 

DEVRİMCİ ÇÖZÜM DERGİSİ

 
 

Özgür Basın Susturulamaz!

 
Özgür Gündem Susturulamaz!
 

21 Aralık 2011

 

KCK operasyonları adı altında 7 ilde özgür basın-yayın kuruluş ve çalışanlarına karşı gerçekleştirilen operasyonlarda, 39 basın emekçisini gözaltına alınarak susturma girişimi başlatılmıştır. Bu girişim karşısında Özgür Gündem Gazetesi, DİHA, Etik Ajans, Gün Matbaacılık ve Demokratik Modernite Dergisi’ne yönelik baskınları kınıyor ve kamuoyunu duyarlı olmaya çağırıyoruz.

 

DEVRİMCİ ÇÖZÜM DERGİSİ

 
 

Kamuoyuna!

 

22 Ekim 2011

 

Dergimizin internet sitesi olan, www.devrimcicozum.com internet adresi dışında yayında bulunan www.devrimcicozum.org adlı internet sitesinin dergimizle hiç bir ilişkisi bulunmamaktadır.

 

Geçmişte kısa bir dönem kullandığımız ve sonrasında yayını dergimizce sonlandırılan bu sitenin ve yayınlayan kişi veya kişilerin kurumumuzla herhangi bir ilişkileri bulunmamaktadır.

 

Adımızı kullanarak sürdürülen yayının, yayın anlayışımızla bir ilgisi yoktur; Bu durum yayın anlayışımızı izleyen kamuoyunca da bilinmektedir.

 

Bu nedenle dergimizin ismini kullanan bu kişi veya kişileri, dergimizin adını kullanmamaları yönünde kamuoyu önünde uyarıyoruz.

 

DEVRİMCİ ÇÖZÜM DERGİSİ

 
 

Kürt Halkı Üzerindeki Baskılara Son!

 

24 Eylül 2011

 

Kürt halkına ve yurtsever harekete karşı yürütülen saldırılar artarak devam etmektedir. KCK'ye karşı yapılan baskınlarda, yüzlerce kişi tutuklanırken, operasyonlar bütün hızıyla sürmektedir. Kürt halkına karşı yürütülen yıldırma ve imha politikalarının amacı yurtsever hareketin tasfiyesidir.

 

Bu amaçla saldırılarını sürdüren oligarşi, hava harekatlarına devam ederken diğer yandan kara harekatının da hazırlıklarını yapmaktadır. Bizler, yurtsever harekete ve Kürt halkına yönelik yapılan tasfiye-imha politikalarını ve her türlü saldırıyı kınıyor, tüm devrimci-demokrat güçleri dayanışmaya çağırıyoruz.

 

KÜRT HALKI YALNIZ DEĞİLDİR!

 

YAŞASIN HALKLARININ KARDEŞLİĞİ!