Gündem

 

Efrin’e Yönelik Başlatılan Saldırılara Karşı;

 

YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ!

 
Devrimci Çözüm Dergisi- Haklıyız Kazanacağız!
 

22 Ocak 2018

 

Tüm kurum ve kuruluşlarıyla büyük bir çürüme-yozlaşma yaşayan devlet ve düzen, yaşadığı güçsüzlüğü ve çaresizliği faşizmi daha da güçlendirerek gizlemeye çalışmaktatır. Ne var ki, ne her geçen gün arttırdığı baskı ve sömürü politikaları, ne de OHAL ve KHK’lar düzenin ve temsilcisi siyasi iktidarın güçsüzlüğünü ve çürümüşlüğünü gizlemeye yetmemiştir.

 

Bu nedenle 20 Ocak 2018 tarihinde Efrin-Suriye’ye yönelik başlattığı saldırı ve işgal girişimlerini devreye sokarak, yaşadığı krizi bu ortamın yaratacağı ırkçılık ve şovenizmle perdelemeye çalışmakta, güçlüymüş gibi görünmeye çalışmaktadır.

 

Bu kirli hesaplarla başlatılan saldırı ve işgal girişiminin ne ülkemiz emekçi halklarına ne de başta Kürt halkı olmak üzere kardeş ülke halklarına kazandıracağı hiçbir şey yoktur/olmayacaktır. Bu kirli savaşta emekçi halklarımıza düşen pay; daha çok baskı daha fazla sömürü, kan, gözyaşı ve ölüm olacaktır.

 

Emperyalizmin ve oligarşinin başta Efrin olmak üzere yapılan/yapılacak her türlü savaş ve işgal saldırılarına karşı; faşizme karşı; halkların bir arada kardeşçe ve özgürce yaşayacağı bir dünya kurmak için örgütlenelim, mücadele edelim.

 

YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ!

 

KAHROLSUN FAŞİZM, YAŞASIN MÜCADELEMİZ!

 
 

Devrimci Çözüm Dergisi